Książka na lato – Myszy i ludzie Johna Steinbecka

Ta współczesna baśń dla dorosłych ukazuje prawdziwą i bezwarunkową przyjaźń, ludzkie uczucia i chęć spełniania najskrytszych marzeń.
John Steinbeck to amerykański powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1962r. Urodził się 27 lutego 1902r. w Kalifornii, zmarł 20 grudnia 1968 w Nowym Jorku. Był synem malarza i nauczycielki.
Główne role w tej powieści pełnią dwaj przyjaciele – George Milton i Lennie Small. George jest silnym, przystojnym, zaradnym mężczyzną a Lennie próbującym mu dorównać gdyż jest niezdarnym, upośledzonym, wielkim osobnikiem, z zachowaniem dziecka. Nieświadomy własnej siły, nie jest w stanie dostosować się do społeczeństwa i zrozumieć, że nieświadomie może wyrządzić komuś krzywdę. Często sprowadza na siebie i swojego przyjaciela problemy. Chłopaki próbują znaleźć sobie miejsce do życia i do pracy. Podróżują po Stanach podczas Wielkiego Kryzysu. Mają wiele przygód. Za każdym razem kiedy tylko ją znajdują muszą uciekać. Nie mija tydzień i ją tracą, ze względu na zachowanie Lenniego i problemy które sprowadza. Bardzo zależy im na zbudowaniu własnej farmy, na której mogliby wspólnie hodować króliki – ulubione zwierzęta Lenniego. Jest to ich największe marzenie.
Karolina Horbacz

Zostaw odpowiedź