Filmowe gwiazdy kina akcji

Na pewno wielu z nas lubi po długim dniu spędzonym w pracy czy szkole usiąść przed telewizorem i obejrzeć dobry film. Najczęściej oglądamy produkcje polecane przez innych lub takie, w których gra nasz ulubiony aktor. Filmy akcji wykreowały wielu przeróżnych bohaterów, którzy prześcigają się wzajemnie swoimi umiejętnościami. Dziś dokonam subiektywnego opisu TOP 5 aktorów filmów akcji.
Nr 5-Jean-Cloude Van Damme
Belgijski, doświadczony, świetny aktor. Występuje od początku lat 80. ubiegłego wieku. Ciekawostką jest, że aż pięciokrotnie się żenił, w tym dwa razy z tą samą kobietą, którą jest Gladys Portugues. Najsłynniejszymi filmami z jego udziałem są ,,Krwawy Sport (1988), ,,Kickboxer (1989), czy ,,Quest (1996).
Nr 4-Chuck Norris
Chyba nie ma osoby na świecie która nie słyszałaby o Chucku Norrisie. Jest znany z filmów takich jak ,,Zaginiony w akcji (1984) czy ,,Strażnik Teksasu (1993). Jest pół Indianinem, gdyż jego ojciec pochodził z plemienia Cherokee. W młodości wstąpił do wojska, gdzie na 3 lata został wysłany do Korei, w której wówczas toczyła się wojna. Tam po raz pierwszy zapoznał się ze wschodnimi sztukami walki. Jak wszyscy wiemy, szybko okazało się że ma do tego talent.
Nr 3-Sylvester Stallone
Nie ma chyba w całym Hollywood drugiego takiego człowieka, jakim jest Sylvester Stallone. Jego charakterystyczny głos jest doskonale rozpoznawalny nawet dla amatorów kina. ,,Rambo-Pierwsza Krew (1982), ,,Rocky (1976) czy ,,Niezniszczalni (2010) to tylko niektóre z jego licznych filmów. W młodości statystował m.in. w ,,Bananas Woodyego Allena, jednak sławę przyniósł mu wspominany już wcześniej Rocky. W 1997 Stallone został umieszczony na liście 100 największych gwiazd światowego kina wszech czasów.
Nr 2-Tom Cruise
Jest uważany za jedną z najbardziej wpływowych osób w show-biznesie. Za młodu wraz z rodzicami dużo podróżował, co świetnie ukazuje fakt, iż w wieku 14 lat uczęszczał do 15 różnych szkół na obszarze Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Jako nastolatek miał problemy z rówieśnikami, życia nie ułatwiała mu też dysleksja, na którą cierpiał. Przez rok uczęszczał nawet do seminarium franciszkańskiego, porzucił jednak te plany na rzecz aktorstwa, którym wielce się zafascynował. Do jego najsławniejszych ról należą ,, Wywiad z Wampirem (1994), ,,Ostatni Samuraj (2003) oraz ,,Na skraju jutra (2014).

Nr 1-Jason Statham
Oto przykład największego twardziela, jakiego posiada kinematografia. Człowiek, który nie uznaje czegoś takiego jak kaskader. Urodził się w Anglii, gdzie dorastał. Od najmłodszych lat wyrażał zainteresowanie aktorstwem. Jako nastolatek wiele pływał co dało mu możliwość występu na Mistrzostwa Świata w 92. W kategorii skoków do wody był 12. Świetnie zna wiele sztuk walki, takie jak kung-fu,muay, thai czy kickboxing. Najsławniejsze z jego filmów to ,,Transporter (2002), ,,Adrenalina (2006) i ,,Szybcy i Wściekli 7 (2015).

Rodzynek

Zostaw odpowiedź