Gdzie spędzić ferie?

Po powrocie ze świątecznej przerwy Bożonarodzeniowej znowu zaczęła się szkoła, jednak tylko na krótki czas dla województwa wielkopolskiego. Od 28 stycznia zacznie się zimowa przerwa świąteczna. Wiesz już, gdzie chcesz spędzić ten czas? Jeśli nie, mam dla Ciebie kilka propozycji. Jeśli lubisz zimowe sporty, jazdę na nartach czy na snowboardzie wybierz się w góry, albo przeciwnie, ucieknij od polskiego zimowego klimatu do ciepłych krajów. Możesz też pozostać w Polsce, wybrać się nad Morze Bałtyckie i odwiedzić rodzinne tereny.

Dominikana to drugie co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim i wiecznie ciepłe, luksusowe i przyjemne miejsce na wypoczynek. Zimowe ferie możesz spędzić tam za bardzo małą kwotę. Najtaniej wybierzesz się tam z Niemiec. Możesz dolecieć za 1500 zł nawet w obie strony. Pogoda na tej wyspie w styczniu wynosi średnio 30 stopni ºC, słońce w ciągu dnia świeci przez 8 godzin, a woda w morzu ma około 27 stopni. Na wakacjach możesz dogadać się tam w języku hiszpańskim, jak i angielskim.

Bormio to miejscowość we Włoszech, położona w pobliżu granicy Austrii i Szwajcarii. Stoki narciarskie są tu bardzo zróżnicowane. Dwukrotnie odbywały się tutaj narciarskie mistrzostwa świata. Głównym szczytem w okolicy jest Cima Bianca (3012 m n.p.m.). W pobliżu znajduje się 50 kilometrów tras narciarskich oraz 15 rodzajów różnych wyciągów. Temperatura jest tu minusowa, ale nie za zimna, z dużymi opadami śniegu.

Darłowo to miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Morza Bałtyckiego, ze wspaniałymi zabytkami i ciekawą historią. Do dziś zachował się w mieście średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudową rynku. W okresie zimowym jest tam niska temperatur, wynosząca około 0 stopni ºC.

Koszalin jest miastem w województwie zachodniopomorskim. Leży nad polskim morzem, posiada wiele zabytków i atrakcji. Pogoda jest umiarkowana ze świeżym morskim powietrzem. Jest większym ośrodkiem kulturalnym, w którym znajdują się teatry, kina, filharmonia, amfiteatr oraz muzea. Także jest siedzibą lokalnych mediów.

Karolina Horbacz

Zostaw odpowiedź